Цена младог пасуља у Сплиту изазвала је велике реакције међу грађанима, а све због објаве на Виртуалном пазару. Једна продавачица из Трогира огласила је да нуди млади пасуљ по цени од 12 евра по килограму, што је изазвало лавину коментара и подељена мишљења.

– Млади пасуљ, почело брање. 12 евра килограм, берем по наруџбини. Трогир – Каштела – Сплит – кратко је писала уз слике на интернету.

И док су неки Сплићани били изузетно критиковали ову цену, други су стали у одбрану продавачице. Многи су сматрали да је цена превише висока, поготово када се упореди с ценама других намирница.

– Ја га садила и продавала док је на пазару био осам евра за четири… Ја лук продавала решту 15 евра, колико може трајати… а ово један оброк један килограм па 12 евра… луд народ ко то купи – коментарисали су незадовољни корисници.

Неки су чак питали како је могуће да цена младог пасуља буде скупља од меса.

– Само зато што се може, не значи да се треба – један је од коментара.

– 90 куна… па докле? Месо толико не кошта, а сточаре је биће заобишла инфлација. Па како вас није срамота више?! Ево гледам на југу Француске, марокански млади пасуљ 2,80 евра килограм – написао је други коментатор.

Илустрација: Овај млади пасуљ је гајен у пластенику, па је стигао пре времена

Међутим, нису сви били критични. Неки су стали у њену одбрану, указујући на то да је цена оправдана и да пасуљ, уз додатак кромпира, може бити укусан и здрав оброк.

– Да је скупо, је. Међутим, од кила пасуља с пар кромпира имаш баш леп и здрав ручак (ако није претретиран), бољи од телетине, јањетине и ко зна чега. Људи су га засадили, обрадили и беру свој плод! Чим дођем следеће недеље у Сплит, наручујем – написао је један од корисника.

– Спољни пасуљ сигурно није. Ко има пластеник, могао га је узгајати. Цена коме одговара, купиће, а коме је скупа, нека чека боље дане – додао је други.

Продавачица је, одговарајући на коментаре, објаснила зашто је цена толико висока. Уз објаву фотографије из свог пластеника, изложила је трошкове који стоје иза производње.

– Поштовани, није ме срам на ову површину, сваку ноћ иде од 200 до 500 литара лож уља, па израчунајте трошкове… – рекла је продавачица.

Након ових објашњења, многи су променили мишљење, схватајући да је цена резултат низа фактора који укључују рад, енергију и улагање у производњу.

Извор: https://biznis.telegraf.rs/agro-biz/4088111-dospeli-prvi-mladi-pasulj-skuplji-od-teletine-kupci-napali-prodavacicu-pogledajte-kako-im-je-odbrusila

sr_RSSerbian
Close

Cart

Нема производа у корпи.