Колико пута музете краву и где су грешке – открива светски стручњак

Прилагођавање учесталости муже може значајно побољшати производњу млека, олакшати недостатак радне снаге и омогућити бољи баланс између рада и приватног живота у одређеним периодима године. Како истиче консултант Ијан Онстад…

Ово су симптоми опасне заразе пилића

Инфективна анемија пилића позната и као болест плавих крила због цијанозе, односно појава плавкасте или љубичасте боје на кожи на подручју крила и других делова тела. Ова болест распрострањена је…

Да ли се исплати куповина половног трактора?

Улагање у пољопривредну механизацију кључно је за унапређење ефикасности и продуктивности на газдинствима. Међутим, набавка нове опреме често представља значајан финансијски изазов за многе пољопривреднике у Србији. Због тога се…

Италијанска јаребичаста кокошка као створена за сеоска дворишта

Кокошке се данас углавном гаје због производње јаја, па не чуди што су стручњаци за живину упоређивали величину јаја и њихов квалитет код различитих раса. Најкрупнија јаја тешка између 60…

Код Милета има свега, а пелцере поклања

У ботаничкој башти “Врт здравља” у селу Табановац код Петровца на Млави пензионисани наставник биологије Миле Стојиловић (71) узгаја око две хиљаде врста биљака, воћа и поврћа из целог света.…

Може ли Србија постати озбиљан играч на тржишту лешника?

Србија поседује изузетне природне предиспозиције за производњу лешника, а захваљујући стратешком партнерству компаније Фереро и Министарства пољопривреде, производња те воћне врсте у нашој земљи има дугорочну стабилност. Захваљујући свом квалитету,…

Наше вино трећи пут у Краљеву

Давне 1881. године Љубомир Новаковић, инжењер пољопривреде и енолог, отворио је Винотехничку радњу, прву у Срба испод Дунава и Саве, пандан данашњим институтима за виноградарство и винарство. У част оснивача…

sr_RSSerbian
Close

Cart

Нема производа у корпи.